Lurgan Town Cup 2017 Results

Congratulations to all of the competitors and winners in today’s Lurgan Town Cup competition. Thank you to all of the visiting teams who supported our event. Winners and results from the day highlighted below.

Under 9 Competitions

under 9 cup winners st marys
under 9 cup winners st marys
under 9 shield winners lurgan town predators
under 9 shield winners lurgan town predators
under 9 plate winners lurgan town cobras
under 9 plate winners lurgan town cobras
under 9 plaque winners dromara cobras
under 9 plaque winners dromara cobras

Group A
Lurgan Town Predators 1-2 St Mary’s
Oxford Sunnyside 2-1 East Cost Strikers
East Coast Strikers 0-3 Lurgan Town Predators
St Mary’s 1-0 Oxford Sunnyside
Lurgan Town Predators 2-1 Oxford Sunnyside
St Mary’s 1-0 East Coast Strikers

Group B
Lurgan Town Vapors 0-0 Dromara Jackals
Portadown Youth 0-2 Loughgall Youth
Loughgall Youth 4-0 Lurgan Town Vapors
Dromara Jackals 2-1 Portadown Youth
Lurgan Town Vapors 1-2 Portadown Youth
Dromara Jackals 0-2 Loughgall Youth

Group C
Lurgan Town Cobras 0-3 Celtic Bhoys
Lisdrum Youth 6-0 Lurgan Celtic Bhoys
Lurgan Celtic Bhoys 1-5 Lurgan Town Cobras
Celtic Bhoys 1-1 Lisdrum Youth
Lurgan Town Cobras 0-1 Lisdrum Youth
Celtic Bhoys 2-0 Lurgan Town Cobras

Group D
Banbridge Rangers 1-3 Lurgan Celtic
Dromara Cobras 0-3 St Oliver Plunkett
St Oliver Plunkett 4-0 Banbridge Rangers
Lurgan Celtic 0-1 Dromara Cobras
Banbridge Rangers 3-0 Dromara Cobras
Lurgan Celtic 0-2 St Oliver Plunkett

Lurgan Town Cup
SF1 – St Oliver Plunkett 2-0 Loughgall Youth
SF2 – St Mary’s 4-0 Lisdrum Youth
Final – St Oliver Plunkett 1-1 St Mary’s (2-4 Pens)

Lurgan Town Shield
SF1 – Lurgan Town Predators 4-0 Dromara Jackals
SF2 – Lurgan Celtic 1-2 Celtic Bhoys
Final – Lurgan Town Predators 3-1 Celtic Bhoys

Lurgan Town Plate
SF1 – Lurgan Town Cobras 1-0 Banbridge Rangers
SF2 – Portadon Youth 1-0 Oxford Sunnyside
Final – Lurgan Town Cobras 2-1 Portadown Youth


Under 10 Competitions

under 10 cup winners enzos
under 10 cup winners enzos
under 10 shield winners banbridge rangers 2
under 10 shield winners banbridge rangers
under 10 shield winners banbridge rangers
under 10 shield winners banbridge rangers
under 10 plate winners markethill swifts
under 10 plate winners markethill swifts
under 10 plaque winners dromara cobras
under 10 plaque winners dromara cobras

Group A
Lurgan Town Predators 0-0 Loughgall Youth
Lurgan Town  Select 0-3 Lurgan Celtic
Lurgan Celtic 0-1 Lurgan Town Predators
Loughgall Youth 3-0 Lurgan Town Select
Lurgan Town Predators 3-0 Lurgan Town Select
Loughgall Youth 3-0 Lurgan Celtic

Group B
Lurgan Town Vapors 1-0 Dromara Cobras
Banbridge Rangers 0-1 Loughgall Youth Colts
Loughgall Youth Colts 0-0 Lurgan Town Vapors
Dromara Cobras 0-2 Banbridge Rangers
Lurgan Town Vapors 1-4 Banbridge Rangers
Dromara Cobras 0-1 Loughgall Youth Colts

Group C
Lurgan Town Cobras 0-1 East Coast Strikers
Banbridge Rangers Vipers 0-5 Enzo’s
Enzo’s 7-0 Lurgan Town Cobras
East Coast Strikers 0-1 Banbridge Rangers Vipers
Lurgan Town Cobras 0-3 Banbridge Rangers Vipers
East Coast Strikers 0-0 Enzo’s

Group D
Lisdrum Youth 1-3 St Oliver Plunkett
Markethill Swifts 0-1 Warrenpoint Town
Warrenpoint Town 4-0 Lisdrum Youth
St Oliver Plunkett 2-1 Markethill Swifts
Lisdrum Youth 0-0 Markethill Swifts
St Oliver Plunkett 3-1 Warrenpoint Town

Lurgan Town Cup
SF1 – Loughgall Colts 0-2 St Oliver Plunkett
SF2 – Loughgall Youth 0-4 Enzo’s
Final – St Oliver Plunkett 0-1 Enzo’s

Lurgan Town Shield
SF1 – Banbridge Rangers Vipers 0-3 Lurgan Town Predators
SF2 – Banbridge Rangers 1-0 Warrenpoint Town
Final – Lurgan Town Predators 0-0 Banbridge Rangers (3-4 Pens)

Lurgan Town Plate
SF1 – East Coast Strikers 3-0 Lurgan Celtic
SF2 – Lurgan Town Vapors 0-0 Markethill Swifts (2-4 Pens)
Final – East Coast Strikers 0-0 Markethill Swifts (4-5 Pens)

Lurgan Town Plaque
SF1 – Dromara Cobras 0-0 Lurgan Town Cobras (5-4 Pens)
SF2 – Lisdrum Youth 3-0 Lurgan Town Select
Final – Dromara Cobras 1-1 Lisdrum Youth (3-2 Pens)